نقش آنالیز ویدئویی در حفاظت پیرامونی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 14 فروردین 1396 در ساعت 16 : 16 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

آنالیز ویدئویی در حفاظت پیرامونی

از جمله روش های جدیدی که برای حفاظت پیرامونی کاربرد دارد، استفاده از سیستم های نظارت ویدئویی و دوربین مدار بسته برای نظارت بر محیط اطراف است. دوربین مدار بسته قادر است تا در همه شرایط و به صورت شبانه روزی به ثبت وقایع پیرامون بپردازد. استفاده از این نوع سیستم حفاظت پیرامونی می تواند اطلاعات جامع و کاملی را در تمام موقعیت ها اعم از تاریکی ، وجود فاصله و غیره به صورت کاملا دقیق ارائه دهد. استفاده از دوربین مدار بسته به ویژه در محیط هایی که دارای فضای باز است و همچنین در سایت های وسیع بسیار کاربردی می باشد. حال اگر آنالیز وقایع دوربین نیز به صورت اتومات و بدون دخالت انسان باشد، با حذف خطاهای انسانی ، انتظار می رود یک سیستم حفاظت پیرامونی عالی داشته باشیم. برای درک بیشتر این سیستم ها به بررسی عملکرد آنها می پردازیم.

بررسی عملکرد حفاظت پیرامونی با استفاده از دوربین و آنالیز خودکار وقایع

این نوع حفاظت پیرامونی برای عملکرد و همچنین دید بهتر بر روی دکل های مرتفع نصب می شوند. هر کدام از دوربین ها دارای محدوده دارای محدوده نظارتی مشخصی هستند و در این محدوده تمام اتافاقات و وقایع را پوشش می دهند و ثبت می کنند. یکی از اصلی ترین ویژگی های این دوربین ها ، عملکرد صحیح در محیط های متغیر است.

این نوع دوربین ها که وظیفه حفاظت پیرامونی را بر عهده دارند باید قابلیت تشخیص وقایع طبیعی از هشدار های واقعی را داشته باشند. در واقع در طول روز اتفاقات طبیعی مختلفی نظیر وزش باد، حرکت سایه ابرها بر روی زمین، ریختن برگ درختان و غیره  رخ می دهد. اگر سیستم به هر یک از این وقایع عکس العمل نشان دهد، کاهش نیروی حراست و فرسودگی آنها را به دنبال خواهد داشت. برای جلوگیری از این اتفاق سیستم باید قابلیت درک این شرایط و تفکیک آن از خطرات واقعی را دارا باشد و تنها در برابر هشدار های خطر عکس العمل نشان دهد.

داده هایی که سیستم های دوربین برای حفاظت پیرامونی به منظور تجزیه و تحلیل در بر می گیرد دارای حجم بسیار بالایی است که اگر قرار باشد این کار توسط نیروهای انسانی انجام شود ، درصد خطا بالا می رود. از این رو در محیط های وسیع و باز توصیه می شود از آنالیز ویدئویی در حفاظت پیرامونی استفاده شود. این امر باعث می شود تا اطلاعات دقیق با کمترین خطا برای حفاظت و امنیت ارائه شود.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :