نقاط ضعف رادار حفاظت پیرامونی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 6 خرداد 1396 در ساعت 9 : 2 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ایراد استفاده از رادار در حفاظت پیرامونی

رادار یکی از روش های پیشرفته در حفاظت پیرامونی است اما با این وجود دارای یک نقطه ضعف نیز می باشد. عملکرد رادار ها بر مبنای انتشار امواج و انرژی از سوی رادار و دریافت انعکاس از محیط اطراف و سوژه ها است. در برخی از مواقع وجود اشیا در مسیر انتشار امواج می تواند رادار را در تشخیص صحیح سوژه گمراه نماید.

البته در حال حاضر تا حد زیادی این مشکل در حفاظت پیرامونی رفع شده است. با روی کار آمدن تکنولوژی های جدید و الگوریتم های آشکار سازی امکان شناسایی این اشیا در مسیر انتشار افزایش پیدا کرده است. علاوه بر این شما می توانید برای کاهش میزان خطا از سیستم رادار به طور همزمان با دوربین مدار بسته و یا دوربین ptz استفاده نمایید.

با تمام این تفاسیر، یکی از بهترین سیستم ها در حفاظت پیرامونی ، استفاده از رادار است که می تواند به صورت جدی و اساسی با ورود غیر مجاز و تهدیدات مقابله نماید. در بسیاری از مراکز و اماکن امنیتی نظیر زندان ها ، مراکز نظامی ، مرزهای مشترک و همچنین مراکز صنعتی برای حفاظت پیرامونی باید از سیستم های الکترونیکی استفاده کرد.

رادار یکی از بهترین و مطمئن ترین روش ها در حفاظت پیرامونی است که قادر است محدوده وسیعی را پوشش دهد با این حال از نظر هزینه زیر ساخت، رادار در مقایسه با سایر انواع سیستم های حفاظت پیرامونی نیاز به هزینه کمتری دارد. علاوه بر این زمان نصب و راه اندازی این سیستم نیز کوتاه تر از سایرین می باشد.

در واقع می توان برای حفاظت هرچه بیشتر از سیستم ترکیبی رادار استفاده کرد. چرا که رادار در اقلیم های متفاوت به خوبی عمل می کند و زمانی که با سایر سیستم های حفاظت پیرامونی ترکیب شود ، عملکرد آن بسیار موثرتر خواهد شد و ضریب خطای شناسایی سوژه ها به حداقل ممکن خواهد رسید.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :