مقاوم سازی حفاظت پیرامونی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 21 فروردین 1396 در ساعت 12 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همانطور که می دانید حفاظت پیرامونی دارای روش های مختلفی است. هرچقدر هم که این سیستم های حفاظت پیرامونی قوی باشند، باز هم نمی توانند تضمینی برای عدم نفوذ مهاجمان و سارقین به محوطه مورد نظر به حساب بیایند. در واقع مهاجمین در صورت وجود زمان قادر خواهند بود به نیرومند ترین حفاظ ها نیز نفوذ نمایند. مشکل دیگری که اکثرا با آن مواجه هستند، 24 ساعته نبودن حفاظت پیرامونی است که برای رفع آن توصیه می شود از سیستم حفاظت پیرامونی الکترونیکی استفاده شود. در ادامه روش هایی را برای مقاوم سازی سیستم حفاظت پیرامونی بیان می کنیم.

روش های مقاوم سازی حفاظت پیرامونی

به منظور مقاوم سازی حفاظت پیرامونی از روش های الکترونیک زیر استفاده می شود:

  • سیستم آلارم، این نوع سیستم ها با اعمال فشار و تنش بر روی حصار ها به صدا در می آیند.
  • دتکتور مادون قرمز
  • سیستم های حفاظت پیرامونی ویدئویی که شامل دوربین مدار بسته و سیستم های CCTV می باشند.
  • سیستم های حفاظت صوتی
  • و در نهایت سیستم های سیم برق دار و شوک الکتریکی که علاوه بر ویژگی هایی که موارد قبلی دارا هستند، دارای یک قابلیت بازدارندگی نیز می باشند.

وجه اشتراک تمام این سیستم ها، در شناسایی مهاجمان و ایجاد فرصت برای مقابله با آنها است. این سیستم های حفاظت پیرامونی در واقع برای مراقبان امنیتی فرصتی برای عکس العمل در برابر نفوذ مهاجمین فراهم می کنند. استفاده از شوک الکتریکی بر روی فنس ها و حصارها به منظور حفاظت پیرامونی ، در مقایسه با سایر سیستم ها موثرتر بوده ،چراکه همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، سیم های برق دار دارای یک قابلیت بازدارندگی نیز می باشند که می تواند در حفاظت پیرامونی نقش به سزایی داشته باشد. در بسیاری از مناطق که از شوک الکتریکی برای حفاظت پیرامونی استفاده شده است، آمار جرایم کاهش پیدا کرده است. اما با این همه باز هم نمی توان اذعان داشت که شوک الکتریکی بازدارنده صد در صد است. زیرا هنوز هم بسیاری از مجرمین از این سیستم نیز واهمه ای ندارند.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :