حفاظت پیرامونی چیست؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 14 فروردین 1396 در ساعت 16 : 16 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

معرفی حفاظت پیرامونی

در این پست قصد داریم تعریف کلی و جامعی از حفاظت پیرامونی ارائه دهیم. سیستم حفاظت پیرامونی در واقع سیستمی است که از آن به منظور برقراری امنیت در پیرامون محیط مورد نظر استفاده می شود. این سیستم ها می توانند از خیلی ساده تا بسیار پیچیده متغیر باشند. سیستم های اولیه حفاظت پیرامونی شامل دیوارها ، سیم های خاردار ، نرده های فلزی و غیره بوده اند که از دیرباز برای حفاظت از محیط پیرامون مورد استفاده قرار می گرفتند. البته این نوع ابزارهای حفاظت پیرامونی ، از نظر امنیت در سطح بسیار پایینی قرار دارند و به راحتی قابل نفوذ هستند. امروزه در مکان هایی که نیاز به امنیت بالا وجود دارد معمولا در کنار این ابزار ها از سایر سیستم های حفاظت پیرامونی پیشرفته تر استفاده می شود.

شرکت های حفاظت پیرامونی همواره در صدد تولید سیستم هایی با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته برای افزایش امنیت هستند. در واقع این شرکت ها از فناوری های مختلفی نظیر فیبر نوری ، کابل های ارتعاشی ، تکنولوژی مادون قرمز ، آشکار ساز مایکروویو و همچنین میدان الکترواستاتیک در ساخت انواع سیستم های حفاظت پیرامونی بهره می برند.

هر کدام از سیستم هایی که برای حفاظت پیرامونی به کار می روند، دارای نحوه عملکرد مشخصی هستند. بدین معنی که عملکرد سیستم حفاظت پیرامونی مادون قرمز با حفاظت پیرامونی فیبر نوری متفاوت است.در بخش محصولات حفاظت پیرامونی می توانید با هر یک از انواع این سیستم ها آشنا شده و اطلاعات کاملی در زمینه حفاظت پیرامونی به دست آورید. یکی دیگر از انواع سیستم حفاظت پیرامونی که دارای امنیت بسیار بالایی نیز می باشد، حفاظت پیرامونی با شوک الکترونیکی است. همانطور که از نام این سیستم مشخص است در زمان بروز هشدار ، این سیستم با استفاده از شوک الکتریکی مانع ورود سارقین به محیط مورد نظر می شود.

در مقالات بعدی به طور مفصل تر تمام انواع سیستم حفاظت پیرامونی را برای شما کاربران عزیز شرح می دهیم. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات در زمینه حفاظت پیرامونی هستید، در بخش مقالات وب سایت با ما همراه باشید.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :