حفاظت پیرامونی فنس الکتریکی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 24 ارديبهشت 1396 در ساعت 16 : 20 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

حفاظت پیرامونی در باغ وحش

در باغ وحش ها برای نگه داشتن حیوانات وحشی در محوطه خود از فنس های الکتریکی استفاده می کنند تا بتوانند آن ها را محار کنند. هدف از نصب این فنس برای ترساندن حیوانات است تا آن ها را از آن منطقه فراری دهند، شوکی که به حیوان وارد می شود با ولتاژ پایین است و می توان این ولتاژ را به صورت دستی نیز تنطیم نمود، این ولتاژ هیچگونه صدمه ای به حیوان نمی رساند تنها این ولتاژ باعث برقراری امنیت حفاظت پیرامونی میان قفس و محوطه است که باعث می شود حیوان از آن منطقه فرار کند.

طریقه عمل کرد و نصب فنس الکتریکی حفاظت پیرامونی :

این فنس ها مانند یک قفس عمل می کنند و در محوطه مورد نظر نصب می شوند ، در هر 400 متر یک میله آهنی نصب می شود که توسط یک کابل نیرو الکتریکی را به زمین به منتقل میکند ، کار این میله پخش کردن نیروی الکتریکی به زمین است.

در هنگام نصب این فنس ها باید دقت بسیاری کرد، زیرا سیستم هایی که به صورت نادرست نصب شده باشند باعث اختلال در خطوط تلفن ، رادیویی و تلویزیون می گردند.

 اگر سیستم حفاظت پیرامونی به صورت درست به زمین اتصال نداشته باشد، ممکن است که اگر فردی به جعبه کنترل و یا تیرک ها تماس داشته باشد شوک الکتریکی نیز به او وارد شود ، هدف از نصب تیرک در زمین برای حفاظت پیرامونی افراد است که هنگام تنظیم ولتاژ فنس ها از جعبه کنترل خود دچار شوک نشوند.

حفاظت پیرامونی در باغ وحش ها برای برقراری امنیت و کنترل حیوانات است ، دقت داشته باشید که هنگام  برخورد حیوانات به فنس بار اول دچار شوک می شوند و اگر بلافاصله بار دیگر به فنس برخورد بکند به حیوان صدمه وارد می شود.

هنگام تنطیم ولتاژ باید دقت زیادی کنید که تنها دچار شوک شود و به حیوان آسیب نرسد.  

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :