حفاظت پیرامونی به کمک دوربین مداربسته تحت شبکه

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 23 خرداد 1396 در ساعت 15 : 23 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

درگذشته، حفظ امنیت محیط، که به اصطلاح به آن حفاظت پیرامونی می گویند براساس ساختار تکنولوژی هایی چون رادار کوتاه برد، لیزر، سنسور حرکتی و زمینی و سیمهای حساس به حرکت پایه ریزی می شدند، این تکنولوژی ها علاوه بر اینکه بسیار مفید بودند و کارایی خوبی داشتند اما نقص هایی هم داشتند  کهدر زیر به چند نمونه از این نقص ها اشاره می کنیم:

-اپراتور از میزان درستی آلارم دریافتی اطمینان ندارد.

-اپراتور اندازه و بزرگی و بعدهای اتفاق آگاهی ندارد.

-زمانیکه اتفاقی می افتد اپراتور نمیتواند بهترین راهکار را برای اتفاق پیش آمده ارائه بدهد.

اصولا در سیستم هایی از این قبیل وقتی اتفاقی می افتد بایددر سریع ترین زمان ممکن شخصی به محل فرستاده شود و یکی از بزرگترین نواقص سیستم ذکر شده در بالا همین موضوع است ، اینکه اگر حادثه ای اتفاق بیفتد برای بررسی و کشف زمان زیادی را از دست میدهیم و دیگر برای ارسال امدادرسانی خیلی دیر می شود. نکته ی دیگر هم اینجاست که گاهی مثلا به دلایلی محیطی مثل عبور حیوانات یا هر دلیل دیگری ممکن است اطلاعات غلط از مرکز دریافت کنیم که این اطلاعات غلط بالکل ما را به مسیر اشتباهی هدایت میکنند.

یکی از روش هایی که برای مقابله با این مشکلات پیش بینی کرده اند استفاده از دوربین های مدار بسته است که بتوانند از راه دور اطلاعات دریافتی را پردازش کنند و از صحت موارد ذکر شده و اطلاعات دریافتی مطمئن شوند تا بتوانند در کوتاهترین زمان بهترین واکنش را نشان دهند و معقول ترین تصمیم را بگیرند. این دوربین های مدار بسته  میتوانند شامل دوربین های مداربسته تحت شبکه و یا دوربین مدار بسته حرکتی باشند .

در بسیاری از موارد برای استفاده از این دوربین ها دارای یکسری محدودیت های خاص هستیم و این محدودیت ها می تواند شامل وسیع بودن محدوده مورد بررسی باشد میتواند شامل عدم دید در شب و نبودن نور کافی برای ارسال اطلاعات صحیح و درست به مرکز باشد.

برای برطرف کردن بخشی از مشکلات ذکر شده در رابطه با این دوربین ها میتوانیم از یکسری راهکارها استفاده کنیم مثل ترکیب کردن دوربین مدار بسته با دوربین حرارتی. استفاده این دو دوربین در کنار هم میتواند بسیار مفید واقع شده و بخش زیادی از مشکلات ذکر شده در بالا را تحت پوشش قرار دهد.

دو مورد از چشمگیرترین فواید این سیستم ها که باعث می شوند کارائی یک سیستم حفاظت پیرامونی به بالاترین درجه برسد شامل موارد زیر است:

زمانیکه دوربین مدار بسته قابلیت انتقال داده ها و تصاویر ویدئویی را دارد و این اطلاعات به مرکز فرستاده شده و ضبط می گردند ، کارمندان میتوانند بعدا به تصاویر ضبط شده مراجعه نموده و اطلاعات را ارزیابی کنند و مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند .

مسئول مربوطه می تواند این دوربین ها را با سیستم های دیگر و تجهیزات امنیتی خاص هماهنگ کند و از هماهنگی و ترکیب این سیستم ها به قابلیت های فوق العاده بیشتری دسترسی پیدا کند و امنیت را به بالاترین درجه ممکن برسانند..

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :