حفاظت پیرامونی با نظارت تصویری راداری

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 14 فروردین 1396 در ساعت 16 : 16 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

حفاظت پیرامونی با نظارت تصویری راداری (RVS)

در این نوع سیستم حفاظت پیرامونی از سیستم اتوماتیک RVS استفاده می شود. با استفاده از این سامانه خودکار شما می توانید تهدید ها و خطرات بالقوه در محیط پیرامون خود را شناسایی و ردیابی نموده و در صورت نیاز با آن به مقابله بپردازید. سیستم حفاظت پیرامونی با نظارت تصویری راداری یک فناوری و تکنولوژی پیشرفته و در عین حال مقرون به صرفه است که این امکان را فراهم می کند تا شما بتوانید بر محیط پیرامون خود و بر محدوده وسیعی نظارت داشته باشید. این سیستم حفاظت پیرامونی دارای ابزار های شناسایی مختلف به شرح زیر است:

  • رادار های زمینی بلند دامنه
  • رادار های زمینی کوتاه دامنه
  • رادار های دریایی بلند دامنه

رادار های زمینی کوتاه دامنه

این رادار ها در سیستم حفاظت پیرامونی قادر به شناسایی اجسام و افراد تا فاصله 300 متری می باشند. کیفیت شناسایی این رادارها بسیار عالی بوده و با رزولیشن بالا ارائه می شود.

رادارهای زمینی بلند دامنه

یکی دیگر از ابزار های شناسایی در حفاظت پیرامونی با استفاده از نظارت تصویری راداری ، رادارهای زمینی بلند دامنه هستند که قابلیت شناسایی تا فاصله بیشتر از پنج کیلومتری را دارا می باشند. این رادار ها قابلیت شناسایی افراد را نیز دارا می باشند.

رادار های دریایی بلند دامنه

به منظور شناسایی و تشخیص شناور ها در روی دریا از این نوع رادار استفاده می شود. رادار دریایی قادر به تشخیص انسان نیست و تنها می تواند وسایل نقلیه را شناسایی کند. فاصله تشخیص این رادار یک الی شش مایل بر روی دریا است.

فناوری آر وی اس در حفاظت پیرامونی

عملکرد این فناوری بدین شکل است که رادار ، تهدید را آشکار می کند. پس از آن با استفاده از دوربین های مخصوص پی تی زد ، این تهدید زوم شده و به دنبال آن شناسایی می شود. یکی از سیستم های مکمل این فناوری ، دوربین های حرارتی هستند که معمولا به منظور نظارت گسترده تر به همراه سیستم حفاظت پیرامونی آر . وی . اس مورد استفاده قرار می گیرند. این دوربین ها در شرایط تاریکی و بدون نور نیز می توانند تصاویر با کیفیت مطلوب و قابل قبولی را ارائه نمایند. از دیگر ویژگی های این فناوری می توان به مواردی همچون تشخیص خودکار ، موقعیت یابی جهانی و همچنین تجهیزات تحلیل تصویر اشاره کرد.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :