حفاظت پیرامونی با شوک الکتریکی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 18 اسفند 1395 در ساعت 11 : 12 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

سیستم حفاظت پیرامونی بر مبنای شوک الکتریکی

در این بخش از مقالات سیستم حفاظت پیرامونی به معرفی نوعی از این سیستم می پردازیم که عملکرد آن بر مبنای شوک الکتریکی است.  این نوع حفاظت پیرامونی که با استفاده از شوک الکتریکی به عنوان یکی از امن ترین و مطمئن ترین نوع سیستم حفاظت پیرامونی می باشد. عملکرد این سیستم به گونه ای است که اگر سارق و یا هر فرد دیگری به حصار امنیتی دست بزند، با شوک الکتریکی مواجه خواهد شد. این نوع حفاظت پیرامونی می تواند به شکل یک مانع دائمی در برابر افراد عمل کند و بلافاصله پس از بروز خطر نیز زنگ هشدار آن به صدا در خواهد آمد.

معروف ترین شرکتی که این نوع سیستم حفاظت پیرامونی را تولید می کند، شرکت GSMS می باشد. این شرکت نیوزیلندی بوده و نام تجاری محصول آن پاور فنس است. پاور فنس نسبتا یک محصول جدید حفاظت پیرامونی در کشور ایران بوده و بسیاری از افراد هنوز آشنایی لازم در مورد آن را ندارند و با کارایی ها و عملکرد این سیستم قوی و کاربردی حفاظت پیرامونی آشنایی ندارند. از جمله بخش هایی که از این سیستم برای تامین امنیت خود استفاده می کنند عبارتند از ایستگاه های نفت و گاز ، مناطق نظامی ، زندانها، مناطق مسکونی و ویلاها، سفارتخانه ها، کارخانه و شرکت های بزرگ و غیره.

طرز کار پاور فنس

در پاور فنس ، تعدادی سیم به صورت موازی با فاصله 9 سانتی متری وجود دارند که از روی پایه های عمودی مخصوص با عایق های ویژه عبور می کنند. از این سیستم حفاظت پیرامونی می توان در مکان های مختلف نظیر دیوار ها و نرده های موجود در محل استفاده کرد. این سیستم مجهز به یک دستگاه است که انرژی لازم برای شوک الکتریکی را فراهم می کند. این سیستم در فاصله های زمانی 0.5 ثانیه ، یک پالس الکتریکی ولتاژ بالا به فنس ارسال می کند. این میزان انرژی قادر است یک شوک الکتریکی امن ، سریع و کوتاه را در فرد خاطی ایجاد نماید. به منظور تشخیص محل دقیق بروز مشکل ، پاور فنس ها به طور کاربردی زون بندی شده اند بنابراین با بروز مشکل ، سریعا آلارم به صدا در می آید و محل تعرض مشخص می گردد.

گاها در محل های پرتردد و در طول روز ، پالس برق قطع می گردد و در این زمان ها تنها از آلارم هشدار برای حفاظت پیرامونی استفاده می شود. از مزیت های اصلی این نوع سیستم که برای حفاظت پیرامونی مورد استفاده قرار می گیرد، قابلیت بازدارندگی آن در کنار آلارم هشدار است. البته این نوع سیستم حفاظت پیرامونی نیز به مانند سایر سیستم ها دارای خطاها و آلارم های اشتباهی است که به موجب برخورد حیوانات و عوامل جوی ممکن است، رخ دهد. 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :