حفاظت پیرامونی با استفاده از حصار

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 24 ارديبهشت 1396 در ساعت 16 : 19 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه افراد برای حفاظت از محیط های مختلف از سیستم حفاظت پیرامونی استفاده می کنند که برتری فراوان نسبت به دیگر حصار ها دارد. سیستم حفاظت پیرامونی از لحاظ مالی و ایمنی بسیار مناسب است و ایمنی آن اسبات شده است .

سیستم حفاظت پیرامونی برتری چشم گیری نسبت به دیگر حفاظت ها به روش قدیمی دارد. سیستم حفاظت پیرامونی با به کار گیری از دوربین های مدار بسته و حساس تر نمودن حسگر ها توانسته اند ایمنی کامل را برای افراد به وجود اورند. با مجهز نمودن سیستم الکترونیکی به حفاظت پیرامونی و کم نمودن حراصت باعث کاهش هزینه نیز شده است این سیستم با نصب در حصار ها افرادی که به حصار دسترسی پیدا کرده اند را شناسایی و ردیابی می کند.

سیستم حفاظت پیرامونی مجهز به انواع حصار ها می باشد که می تواند هنگام دسترسی به حصار ها به طور خودکار به سیستم مرکزی گزارش نفوذ افراد غیر مجاز را میدهد.این سیستم معمولا در فرودگاه ها ، آزامایشگاه های هسته ای و ... به کار گرفته می شود.

یکی ازنوع حصار ها که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد حصار الکتریکی است که از قویی ترین نوع سیستم حفاظت پیرامونی است. در این حصار سیم های فولادی به طور موازی در فواصل 130 متری کشیده می شوند که در هر ثانیه یک نیروی الکتریکی با فشار قوی عبور داده می شود که در صورت تماس با حصار یک شوک وارد می شد این شوک به طوری است که منجر به مرگ یا فلج نمی شود تنها باعث شوک می شود. این سیستم به یک حسگر هوشمند نیز مجهز است که دائما در حال آنالیز حصار است تا خرابکاری در حصار را شناسایی و هشدار دهد.

حصار الکتریکی را در بالای دیوار ها نیز نصب می کنند که معمولا در ارتفاء 1 الی 2 متری نصب میشود . نصب حصار الکتریکی در بالای دیوارها نمی تواند حفاظت پیرامونی را به خوبی پوشش دهد زیرا ممکن است فرد غیرمجاز با تخریب دیوار و یا کندن زمین وارد محوطه ممنوعه شود برای ایمن سازی کامل شما می توانید در کنار نصب حصار الکتریمی در بالای یوار از سیستم حفاظت میکروفنی نیز استفاده کنید که سیستم های لرزشی و حرارتی را رسد می کند این سیستم تکمیل کننده حصار الکتریکی است.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :