تکنولوژی های حفاظت پیرامونی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 26 فروردین 1396 در ساعت 13 : 22 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در ادامه به معرفی و دسته بندی تکنولوژی های حفاظت پیرامونی اشاره می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه حفاظت پیرامونی ، در این بخش با ما همراه باشید.

سیستم های نظارت تصویری

یکی از انواع سیستم حفاظت پیرامونی ، سیستم های نظارت تصویری و دوربین مدار بسته می باشند. در تعریف کلی این سیستم را می توان چنین تعریف کرد: سیستم نظارت تصویری مجموعه ای از دوربین های متنوع و مختلف است که در محل های مورد نظر با هدف تصویربرداری و انتقال تصویر به مانیتور ها طراحی شده اند و دارای قابلیت ذخیره فیلم در حافظه مربوطه را دارند. امروزه نسل جدیدی از دوربین های مدار بسته و نظارت تصویری ارائه شده اند که تحت شبکه بوده و دارای قابلیت تصویربرداری به صورت HD می باشند. از مزیت های حفاظت پیرامونی با استفاده از این دوربین ها می توان به مواردی همچون کدینگ تصاویر HD ، تنوع ، مصرف کم و امکان نمایش و ضبط تصاویر به صورت همزمان اشاره کرد.

سیستم های نظارتی در انواع مختلف و مدل های متفاوت نظیر دوربین های سقفی ، دوربین های صنعتی و دوربین های استوانه ای (Night Vision) موجود می باشند. البته دوربین های مدار بسته و سیستم های نظارتی دارای محدودیت در حفاظت پیرامونی می باشند و معمولا با وجود تعداد زیاد دوربین ها در محیط مورد نظر، باز هم امکان ممانعت قطعی از نفوذ وجود ندارد. برای رفع این مشکل در حفاظت پیرامونی ، اغلب از سیستم های نظارتی به صورت ترکیبی با سنسورهای لیزری و یا فنس الکتریکی استفاده می شود.

در مقالات بعدی به طور مفصل در مورد کاربرد و همچنین مزایای استفاده از سیستم های نظارت هوشمند توام با سنسورهای لیزری توضیح خواهیم داد. شما علاقه مندان به مبحث حفاظت پیرامونی می توانید با مطالعه مقالات ارائه شده در این بخش اطلاعات جامع و کاملی در این زمینه کسب نمایید. 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :