تلاش برای مقاوم سازی حفاظت پیرامونی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 4 ارديبهشت 1396 در ساعت 10 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

روش های افزایش مقاومت حفاظت پیرامونی

در این بخش قصد داریم به روش هایی اشاره کنیم که می توانند در بهبود قابلیت حفاظت پیرامونی و افزایش امنیت موثر باشند. این کاملا واضح است که حتی قویترین سیستم های حفاظت پیرامونی نیز نمی توانند به صورت دائمی از ورود افراد مزاحم و مهاجمین به داخل منطقه حفاظت شده ممانعت کنند. البته باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که معمولا سیستم های حفاظت پیرامونی که مورد استفاده قرار می گیرند، چندان قوی نیستند به همین دلیل هم توان مقابله با افراد مهاجم را ندارند. نکته دیگری که در حفاظت پیرامونی مطرح است، توانایی بالای مهاجمان در نفوذ است. حقیقت تلخ این است که مهاجمان و سارقان معمولا در امر نفوذ بسیار توانمند هستند و در صورت وجود زمان کافی به راحتی می توانند به منطقه ممنوعه نفوذ پیدا کنند. تنها روشی که تا حدی می تواند از ورود افراد مزاحم جلوگیری نماید، استفاده از سیستم های الکترونیکی به منظور حفاظت پیرامونی است. در ادامه روش هایی برای مقاوم سازی سیستم های الکترونیکی را نام می بریم.

روش های مقاوم سازی سیستم های الکترونیکی در حفاظت پیرامونی

به منظور افزایش مقاومت سیستم های الکترونیکی مورد استفاده در حفاظت پیرامونی ، راه حل های مختلفی وجود دارند که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

  • سیستم های آلارم که بر روی حصارهای الکتریکی نصب شده و در هنگام فشار و ضربه به صدا در می آیند.
  • دتکتورهای اشعه مادون قرمز از دیگر روش های افزایش مقاومت سیستم های الکترونیکی هستند.
  • سیستم های ویدئویی تشخیص حرکت نظیر دوربین های مدار بسته موجب بهبود مقاومت این سیستم ها می شوند.
  • سیم های برق دار یکی از بهترین روش های مقاوم سازی به حساب می آید.
  • سیستم های صوتی نیز می توانند در مقاوم سازی سیستم های الکترونیکی تاثیر به سزایی داشته باشند.

ویژگی مشترک تمام انواع این سیستم ها در حفاظت پیرامونی ،تشخیص مهاجمان و ایجاد فرصت برای مراقبان امنیتی به منظور مقابله با آنها می باشد. تنها در سیم های برق دار علاوه بر شناسایی مهاجمان، یک بازدارندگی با شوک الکتریکی نیز وجود دارد که میزان قدرت سیستم حفاظت پیرامونی را دو چندان می کند. البته برخی از مهاجمان حتی از شوک الکتریکی نیز واهمه ای ندارند و سیم های برق دار نیز مانع آنها نمی شود.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :