آشنایی با سیستم حفاظت پیرامونی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 14 فروردین 1396 در ساعت 15 : 47 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

حفاظت پیرامونی هر ساختمان و محوطه را بر اساس نوع خطرات محیط و تردد افراد غیر مجاز محاسبه میکنند. حفاظت پیرامونی از چند لایه حفاظتی شکل گرفته است که این لایه ها مکمل یکدیگر اند. در لایه اول حفاظت پیرامونی آشکار ، فنس ها و حصار ها قرار دارند و برای دور نمودن افراد غیر مجاز از محوطه بسیار مناسب است و از تردد افراد غیرمجاز جلوگیری میکند.

تجهیزات حفاظت پیرامونی که به صورت مجموعه ای نصب می شوند اغلب در مرز ها به کار می رود که شامل فنس ها ، سنسور ها ، سیستم های دوربین مداربسته که هریک به چند شاخه تقسیم می شوند استفاده می شود. از این سیستم علاوه بر مرز ها در فرودگاه ها ، زندان ها ، نیرو گاه های هسته ای و ... به کار می رود تا امنیت حفاظت پیرامونی را برقرار کند.

سامانه تشخیص نفوذ حفاظت پیرامونی :

این سیستم و ظیفه شناسایی و تشخیص هرگونه استفاده غیر مجاز از سیستم است که هر گونه خرابکاری در سیستم را شناسایی می کند. در این سیستم حفاظت پیرامونی به صورت نرم افزاری و سخت افزاری شکل گرفته است که هرکدام مزایا و معایب خود را دارد، سرعت و دقت بالا و برقراری امنیت از قابلیت های مفید سیستم سخت افزاری است .

استفاده آسان ، سازگاری با انواع سیستم ها نیز از مزایای سیستم نرم افزاری می باشد، به طور کلی عملکرد های سیستم تشخیص نفوذ حفاظت پیرامونی به دو بخش :

1) رفتارهای غیر عادی 2)  تشخیص مبتنی بر امضاء ، تقسیم می شوند.

حفاظت پیرامونی غیر عادی:

در این نوع حفاظت پیرامونی یک نما از رفتارهای عادی شکل میگردد و یک ناهنجاری را ممکن است نفوذ تشخیص بدهد، به طور کلی این سیستم رفتارهای غیرعادی و ناهنجاری ها را شناسایی میکند و این رویدادها را نفوذ تشخیص داده و به سیستم هشدار می دهد.

حفاظت پیرامونی مبتنی بر امضاء:

در این نوع سیستم حفاظت پیرامونی مجموعه ای از قوانین از پیش ثبت شده است که هرگونه عمل غیرمجاز که خارج از این قوانین باشد را شناسایی و گزارش میدهد. 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :